Jak zaplanować swoją zawodową przyszłość? Czy w naszym regionie istnieją firmy poszukujące specjalistów z sektora zaawansowanych technologii? W jaki sposób można zapoznać się potencjałem technologicznym naszego regionu? Gdzie szukać weny i jak uwierzyć w swoje możliwości?
Remedium na powyższe dylematy było przystąpienie Conradinum w lutym tego roku do realizacji projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich pod tytułem ”Rozwijamy kompetencje i programujemy przyszłość”.
Nawigatorem przedsięwzięcia jest dziennikarz Radia Gdańsk - Leszek Szmidtke, dla którego nasza szkoła była i jest symbolem morza i wszystkiego co z gospodarką morską jest związane.


Formuła projektu przewiduje poranne zajęcia edukacyjne np. w Centrum Rozwoju Talentów, Inkubatorze Starter, Agencji Rozwoju Pomorza przygotowującej wspólny program z Wojewódzkim Urzędem Pracy. Celem tych zajęć jest wskazanie możliwości rozwoju i wsparcia na jakie może liczyć młody człowiek stojący u progu kariery zawodowej.
Ważnym aspektem całości jest możliwość wyjazdu do firm, których w projekcie jest blisko 80. Są wśród nich stocznie i terminale kontenerowe, firmy spedycyjne, przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej oraz branże technologii przyszłości. Uczniowie sami decydują dokąd chcą pojechać. Na miejscu zapoznają się z firmą, rynkiem na którym działa, jej ofercie pracy i wymaganiach. Ciekawym dopełnieniem są planowane warsztaty.
Nad realizacją projektu czuwają: Monika Kruk i Gracjan Papierkiewicz.

Cały artykuł