29 października 2018r. odbyła się gala podsumowująca projekt Edukacji Morskiej. Nie obyło się bez wspomnień i podziękowań. Uczestnicy projektu zmierzyli się w konkursie wiedzy żeglarskiej oraz wiązania węzłów. W gali uczestniczył pan dyrektor Andrzej Butowski, opiekunki grupy p. Ewa Wolińska i p. Magda Kopp Ostrowska oraz liczna grupa Conradinowców.
Dziękujemy również paniom: Agnieszce Pokrzywinskiej i Weronice Pyda-Ledwon za przygotowanie i przeprowadzenie projektu.

Szkoły Okrętowe i Ogólnokształcące Conradinum uczestniczą w projekcie Edukacja Morska. Obecnie grupa liczy 63 uczniów z różnych klas, podzielonych na dwie grupy. Opiekunami grup są nauczycielki z Conradinum EwaWolińska i Magdalena Kopp-Ostrowska.

Czym zajmuje się Edukacja Morska?
Edukacja Morska to projekt, który ma na celu rozwijanie kompetencji matematyczno – przyrodniczych uczniów, poszerzanie wiadomości związanych
z tematyką morską oraz pogłębianie zainteresowań szkoleniami żeglarskimi
i doskonaleniem swoich umiejętności żeglarskich i motorowodnych.

4 grudnia uczestnicy projektu Edukacja Morska pod opieką p. Ewy Wolińskiej i p. Magdy Kopp Ostrowskiej odbyli wycieczkę do Grudziądza. Dzięki uprzejmości p. Bogdana Puchowskiego młodzież poznała budowę i zasadę działania elektrowni "Trynka" jednej z niewielu małych elektrowni wodnych działających na tym terenie. Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili nowoczesną i w pełni zautomatyzowaną elektrownie w Przechowie. Pomimo niskiej temperatury humory dopisywały. Podziękowania dla Baltazara Kubiaka za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.